Signal festival 2018
Zpět

Signal festival 2018

11.-14.10.2018. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Světelný festival. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Signal festival 2018 x oslavy 100 let Československa. Ačkoliv se letošní ročník Signal Festivalu ve svém tématu zaměřuje více na budoucnost a vize její podoby v dalších 100 letech, zařadili jsme do letošního ročníku i několik projektů, které se věnují naší společné minulosti. Prvním z těchto projektů je instalace SSSSSSPACE od _STROY studia, které v blízkosti Sokola Vinohrady vytvoří velkou kresbu Sokola, kterou následně rozmapují. Touto velmi progresivní formou streetartu si připomenem letošní oslavy 125letého výročí vzniku Sokola. Ve spolupráci s organizací Post Bellum jsme zařadili do našeho programu audiovizuální expozici "Paměť národa" situovanou do podzemních prostor bývalého pomníku J. V. Stalina na Letné. Autoři v ní přiblíží nejzásadnější okamžiky československé moderní historie a hlavně dvou jejích totalit. Hrůzy 2. sv. války, osudy politických vězňů, disent, udavači, pražské jaro, srpen 1968, normalizaci a listopad 1989. Další instalace věnující se naší společné době minulé ja mapping od autorů Ondřeje Rakušana a Pavla Karouse vytvořený pro zachovalý  betonový reliéf na panelové budově Střední školy technické na pankráckém sídlišti. Obsahem této instalace historiograf vývoje stavby pankráckého sídliště. Prostřednictvím několika plánů bude divák sledovat jednotlivé etapy a fáze výstavby sídliště.

číst více...