Propagace aktivit
Zpět

Propagace aktivit spojených s jubileem

2. 1. 2018 - 31. 12. 2018
NZM Praha, Kačina, Čáslav, Valtice

V roce 2018 mají děti a mládež do 18 let vstup do Národního zemědělského muzea zdarma.  Zrušením vstupného pro nejmladší generaci návštěvníků chce Národní zemědělské muzeum otevřít své dveře co nejširší veřejnosti. Neformální učení je úzce spojeno s kulturou využívání volného času, a právě muzea mohou svým návštěvníkům nabídnout atraktivní způsoby a zajímavé zdroje poznání.

V Národním zemědělském muzei si návštěvníci mohou prohlédnout expozice Zemědělství, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině a také výstavu Lesníkův rok. Od září 2018 pro vás připravujeme jubilejní výstavu Největší objev – Fenomén zemědělství ve 100 předmětech. Pro nejmladší návštěvníky má Národní zemědělské muzeum otevřenou Dětskou gastronomickou hernu, v níž si  nejmenší návštěvníci muzea mohou vyzkoušet nakupování, vaření a zacházení s potravinami a dozví se, proč je dobré kupovat místní produkty. Seznámí se také s kuchyněmi našich babiček a prababiček, naučí se vnímat potraviny nejen zrakem, ale i dalšími smysly.

Vstupné pro děti a mládež do 18 let zdarma se týká nejen expozic v hlavní výstavní budově na pražské Letné, ale i mimopražských poboček muzea v Čáslavi, na zámku Kačina a ve Valticích. Jen v jihočeském zámku Ohrada platí vstup i dětští návštěvníci, to proto, že vstupenka zde současně slouží i pro vstup do sousední zoologické zahrady.

Fotografie ilustrační – děti v NZM

číst více...

Vstupné

Vstup pro děti a mládež do 18 let do expozic muzea zdarma